Hygiejne

Hygiejne Aloe Vera produkjter

Hygiejne Aloe Vera produkter.

Herunder finder du alle Forever Hygiejne produkter.

 

Bestilling af produkter kan gøres i SHOPPEN

eller ved at SMS/ringe til Gitte på tlf: 24 81 66 30

Samtlige hygiejne produkter har fået bedømmelsen “EXCELLENT” i dermatologiske tests udført af Dermatest®

Det er jeg, som forhandler naturligvis utrolig stolt af.

Hygiejne Produkter til personlig pleje:

Deodorant stick UDEN aluminiumklorid. Mild og effektiv mod sved og lugt. Efterlader ingen pletter på mørkt tøj.

Kan anvendes lige efter du har barberet dig, da den ikke svider på huden. Diskret frisk unisex duft.

Pris  82,00 kr.

Tandpasta med Aloe Vera og Propolis.

UDEN flour. Specielt velegnet til følsomt tandkød og blister/blærer i munden. Gør tænderne rene, glatte og hvidere.

Super god som mundspray/skyl opblandet med Aloe First. Lille Sprayflaske til opblanding kan tilkøbes for 15,-.

Pris  87,00 kr.

Plejende og fugtgivende after-shave lotion til manden, der gerne vil pleje sin hud og samtidig dufte rigtig dejligt.

Svider ikke på ny barberet hud. 

Den dufter simpelthen så godt, at man kun har lyst til hele tiden at være tæt på manden der har den på !

Pris  170,00 kr.

Sæbe Produkter til hygiejne:

NYHED – Body shampoo med Aloe Vera, arganolie, arnikablomsterekstrakt og jojobaestere. 

Rigt skummende med dejlig indbydende duft. Fugter og blødgører huden samtidig med den rengører effektivt. Huden efterlades frisk og silkeblød.

Pris  212,00 kr.

Bemærk stor tube, indeholder 236 ml.

Luksus flydende cremesæbe i pumpe. Brug den som håndsæbe, bodyshampoo og intimsæbe. Plejer og fugter samtidig med den rengører. Også god til børn, da den er mild og ikke svider i øjnene. Velegnet til personer med sart hud.

Meget drøj i brug – anvend kun hvad der svarer til en lille ært til en håndvask.

Pris  182,00 kr.

Luksuriøs cremet shampoo med Aloe Vera, Arganolie, Jojobaolie og hybenolie. Giver sundt og blødt hår og hovedbund. Dit hår vil elske denne shampoo – og så dufter den helt fantastisk ! 

Pris  205,00 kr.

Vi har også en Aloe-Jojoba Conditioner.

Kraftfuld conditioner med 3 slags olier og C-vitamin. Gør håret glansfuldt, blødt, lettere at rede ud og lettere at sætte.

Kan også anvendes i hårspidserne som en leave-in conditioner, der ikke skal skylles ud.

Pris  219,00 kr.

Vi har også en Aloe-Jojoba Shampoo.

Dejlig klassisk sæbe med en uimodståelig citrusduft.

Velegnet til alle hudtyper.

Pris  56,00 kr.

Hygiejne Rense Produkter:

Skånsom hånddesinfektion i gel form med en skøn duft af citron og lavendel.

Indeholder hudplejende Aloe Vera, så dine hænder ikke tørres ud ved ofte brug af hånddesinfektion.

Pris  35,00 kr.

Effektiv håndvask / rens uden brug af vand.

Med 70 % alkohol. Lækker Gel, der hurtigt trænger ind i huden uden at fedte. Skal ikke skylles af.

Med Aloe Vera og glycerin for pleje og beskyttelse af dine hænder. Desuden fugtbevarende.

Pris  125,00 kr.

Øvrigt om Hygiejne Aloe Vera produkter:

Hygiejne Aloe Vera produkter

Aloe Vera Hygiejne produkter